1. Nagykanizsa és a dödölle
Olcsó, finom, magyaros. A jó dödölléhez egy kevés krumplin, liszten, són, zsíron és tejfölön kívül nem sok mindent kell. A krumplit kockára vágva megfőzzük és a vízzel együtt összetörjük. A hozzávalókat – a tejföl kivételével – összekeverjük és forró olajban, kanálnyi adagokban kisütjük. Tálalhatjuk teföllel, szalonnapörccel, pirított hagymával de akár vadhúsok mellé is kiváló fogás.
Ha mégsem otthon próbálnánk ki ezt az ezerarcú krumplifánkot, akkor arra a legjobb hely erre Nagykanizsa! És ha már ide indulunk, tegyük mindezt gőzössel a csömödéri kisvasúton, járjunk egyet a milleniumi sétakertben, vagy lazítsunk egy jót az uszodában.
Vendélátóhelyek Nagykanizsán >>
2. Kapuvár, perec, böllérmáj
A Rábaközi perec az egyik legkülönlegesebb péksüteményünk: a soktojásos tésztát nem dagasztják, hanem egy speciális perecverővel habosra verik. Enyhén édeskés ízű, különösen omlós csemege, amelyet régen húsvét táján készítettek.
A böllérmájban nem csak máj, velő is van. Jellegzetes ízű, zsíros étel – húsimádóknak egyenesen kötelező!
És ha már így egymásra talált édes és sós induljunk mi is párosával kapuvárra, ahol mindkét finomságot megkóstolhatjuk.
3. Velem, gesztenye
Tüskés, mégis szelíd – ilyen a velemi gesztenye. Tortának, süteménynek, kalácsnak vagy akár csak egyszerűen pürének is kiváló, a helyiek pedig szinte bármilyen finomságot el tudnak készíteni belőle. Októberben a településen látványos gesztenyeünnepet szerveznek, de Velem sokkal több meglepetést is tartogat még.
A környéken még él a Szent Vid kultusz és itt futott az egész környéket ellátó, római kori vízvezeték. De találunk itt tanösvényt, natúrparkot és történelmi emlékhelyet is.